👉Ο τερματοφύλακας Χιουλιάνο Παμπιάνκο πέρασε ως αλλαγή στο 85ο λεπτό της εντός έδρας αναμέτρησης της Σανσινένα με τη Λα Αρμονία, για τη Zona B του Torneo Federal A (3η τη τάξει κατηγορία του πρωταθλήματος Αργεντινής). Αλλά δεν έχει σημασία.

👉Στο 88ο λεπτό κλήθηκε να αντιμετωπίσει την πρώτη πρόκληση της καριέρας του, αφού οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι. Απέκρουσε την προσπάθεια του Μάουρο Χιοβανέτι και στην επόμενη φάση η ομάδα του κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος, μειώνοντας στο τελικό 2-3. Αλλά δεν έχει σημασία.

👉Ο 29χρονος Αργεντινός, ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του σε επίσημο αγώνα, έγινε ο πιο δημοφιλής παίκτης του γηπέδου και μάλιστα φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού, μόλις μπήκε αλλαγή. Στο τέλος του παιχνιδιού, οι παίκτες και των δύο ομάδων έσπευσαν να βγουν φωτογραφία μαζί του. Αλλά δεν έχει σημασία.

💪Ο Χιουλιάνο Παμπιάνκο έχει σύνδρομο Down. Αλλά δεν έχει σημασία.